Witaj w klinice Gynmeda – Twoim centrum ginekologii


Kontakt z nami:
Monika Larysz

+420 705 684 233
email: info@gynmeda.com

Czat na WhatsApp lub połączenie Call with WhatsApp

Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-16.00.

Języki: czeski, polski


Contact us:
Karolina Skaroupkova

+420 734 421 680
email: info@gynmeda.com

WhatsApp chat or call Call with WhatsApp

Call us from Monday till Friday
8:00 AM TO 15:00

Languages: Czech, English, Spanish, Portuguese, Italian, French


JAK ROZPOCZĄĆ U NAS LECZENIE?

 • 1. Skontaktuj się z naszym koordynatorem, który poprowadzi Cię przez cały proces aż do samego zabiegu.
 • 2. Wyślij wymaganą dokumentację.
 • 3. Omówimy termin i szczegóły operacji.
 • 4. Na operację pojedziecie do Czech.

Skontaktuj się z koordynatorem tutaj »

Sterylizacja chirurgiczna kobiet w CZESKIEJ, LAPAROSKOPIA

CENY OD 1700 EUR - Pełny cennik tutaj »

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, z intubacją. Jama brzuszna zostaje wypełniona gazem (CO2). Następnie przez ścianę jamy brzusznej wprowadzany jest laparoskop (przyrząd optyczny umożliwiający obejrzenie miednicy mniejszej i jamy brzusznej). Laparoskopię diagnostyczną przeprowadza się wyłącznie w celu obejrzenia narządów miednicy mniejszej (macica, jajniki, jajowody, miednica mniejsza). Jeśli zaplanowna jest operacja laparoskopowa ­– tj. laparoskopia operacyjna (kiedy dodatkowo przeprowadzony ma być zabieg np. na jajniku, wycięcie torbieli, usunięcie zrostów itp.), konieczne jest wykonanie dodatkowych 2–3 małych nacięć skóry, poprzez które do jamy brzusznej wprowadza się mikronarzędzia chirurgiczne.

Laparoskopia należy do tzw. metod małoinwazyjnych, które są obecnie preferowanym sposobem leczenia. Przebieg pooperacyjny po zastosowaniu tych metod jest wyraźnie lepszy, znacznie krótszy jest również czas rekonwalescencji. Cały zabieg chirurgiczny trwa ok. 20–60 minut w zależności od stopnia skomplikowania. Operacji nie przeprowadza się w czasie menstruacji.

BĘDZIESZ LECZONY PRZEZ JEDNEGO Z NASTĘPUJĄCYCH LEKARZY:

Sterylizacja laparoskopii jest zawsze zapewniona w naszym miejscu pracy Klinika Surgal. Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię »

W zależności od rozległości i trudności zabiegu rozróżnia się laparoskopię operacyjną i diagnostyczną.

LAPAROSKOPIA DIAGNOSTYCZNA

Wykonywana jest w celu wykrycia zmian w jamie brzusznej (zrosty, torbiele, wady budowy macicy, chroniczny ból itp.)

LAPAROSKOPIA OPERACYJNA

Umożliwia usunięcie zmian stwierdzonych podczas laparoskopii diagnostycznej lub podczas badania USG. Do laparoskopii operacyjnych należy laparoskopowa sterylizacja kobiet. Tutaj jajowód zostaje przecięty lub usunięty.

KIEDY WYKONUJE SIĘ LAPAROSKOPIĘ?

 • W przypadku stwierdzenia torbieli jajnika lub patologii jajowodów
 • W przypadku diagnostyki i leczenia mięśniaków
 • W przypadku konieczności dodatkowego badania po nieprawidłowym wyniku USG
 • W przypadku chronicznego bólu w podbrzuszu
 • W przypadku niepłodności – badanie drożności jajowodów
 • W przypadku ciąży pozamacicznej
 • W przypadku kontroli po operacji macicy
 • W przypadku sterylizacji laparoskopowej – tj. zapobieganie poczęciu


RODZAJE ZABIEGÓW LAPAROSKOPOWYCH:

Illustrative image Laparoscopy
 • adneksektomia laparoskopowa = usunięcie jednego lub obu jajników
 • cystektomia laparoskopowa, ekstyrpacja torbieli = usunięcie torbieli z jajnika (jajnik zostaje zachowany)
 • sterylizacja laparoskopowa = nieodwracalne przerwanie/usunięcie jajowodów i zablokowanie płodności, po zabiegu nie jest możliwe samoistne zajście w ciążę. Jajnik i jego funkcja hormonalna, jak również menstruacja zostają zachowane
 • adhezjoliza laparoskopowa = uwolnienie, przecięcie zrostów w jamie brzusznej
 • salpingektomia laparoskopowa = usunięcie jednego lub obu jajowodów (np. w przypadku ciąży pozamacicznej)

STERYLIZACJA LAPAROSKOPOWA KOBIET

Wykonuje się ją poprzez przecięcie lub przycięcie jajowodów (salpingektomia). Jest to niewielki, laparoskopowy, małoinwazyjny zabieg chirurgiczny wykonywany w trybie jednodniowym, a wypisywany rano po zabiegu. W ciągu kilku dni kobieta może wrócić do normalnego życia. Sterylizacja w Republice Czeskiej jest nowo uregulowana ustawą nr 373/2011 Sb. o szczególnych świadczeniach zdrowotnych.

Dla wyjaśnienia: jajniki nigdy nie są usuwane, a więc pod względem hormonalnym wszystko pozostaje jak przed operacją. Zajście w ciążę jest wówczas możliwe tylko dzięki technikom wspomaganego rozrodu (IVF).

Przed sterylizacją muszą być spełnione następujące warunki:

 • Minimalny wiek 21 lat
 • Zdolność prawna
 • Samodzielnie podpisany formularz zgłoszeniowy
 • Instrukcje dla pacjenta dotyczące zabiegu, jego konsekwencji, ryzyka itp. Pacjent potwierdza instrukcje podpisem
 • Obowiązuje 14-dniowy okres możliwości wycofania się z umowy.
 • Po upływie 14 dni wnioskodawca wyraża zgodę, składając podpis bezpośrednio przed zabiegiem.

JAK ZAPLANOWAĆ SWOJĄ PODRÓŻ?

Samochodem:

 • Dzień 1:
  Rano przyjdą Państwo do naszej kliniki Gynmeda przy ulicy Lidickiej 63a, gdzie spotkają się Państwo ze swoim koordynatorem i lekarzem. Jeśli nie przywieźli Państwo ze sobą badań przedoperacyjnych z kraju, zostaną one również wykonane (prosimy o wcześniejsze poinformowanie koordynatora, który to zorganizuje).

 • Dzień 2:
  Z koordynatorem spotkasz się w klinice Surgal Clinic przy ulicy Drobného 38-40. Wyjaśni Ci wszystko, co jest potrzebne, a następnie zostanie przeprowadzona operacja w znieczuleniu ogólnym. Trwa ona zazwyczaj 15-90 minut, w zależności od charakteru zabiegu. Noc spędzą Państwo w klinice (wliczone w cenę).

 • Dzień 3:
  Rano lekarz przyjdzie i wypuści Cię na wolność. Po operacjach laparoskopowych należy spodziewać się większego bólu (niż np. po histeroskopii). Zalecamy pozostanie dodatkowo 1-2 dni w hotelu.

Samolotem:

 • Dzień 1:
  Przylot na lotnisko Brno - Tuřany. Stamtąd możesz wziąć taksówkę lub autobus publiczny numer E76, który zabierze Cię prosto do centrum Brna, do głównego dworca kolejowego w 18 minut . Dzień w Brnie można spędzić według własnego uznania, tutaj znajdziesz kilka wskazówek, co warto zrobić.

 • Dzień 2:
  Rano przyjdziesz do naszej kliniki Gynmeda przy ulicy Lidickiej, 63a. Tutaj spotkasz się ze swoim koordynatorem i lekarzem. Jeśli nie przywieźli Państwo ze sobą badań przedoperacyjnych z kraju, zostaną one również wykonane (prosimy o wcześniejsze poinformowanie koordynatora, który to zorganizuje).

 • Dzień 3:
  Z koordynatorem spotkasz się w klinice Surgal Clinic przy ulicy Drobného 38-40. Wyjaśni Państwu wszystko, co niezbędne, a następnie zostanie przeprowadzona operacja w znieczuleniu ogólnym. Trwa ona zazwyczaj 15-90 minut, w zależności od charakteru zabiegu. Noc spędzą Państwo w klinice (wliczone w cenę).

 • Dzień 4:
  Rano lekarz przyjdzie i wypuści Cię na wolność. Po operacjach laparoskopowych należy spodziewać się większego bólu (niż np. po histeroskopii). Zalecamy jednak pozostanie dodatkowo 1-2 dni w hotelu.

PRZYGOTOWANIE DO LAPAROSKOPII

Przygotowanie diety do laparoskopii rozpocznij na 2 dni przed zabiegiem. Należy wypijać około 2-3 litrów płynów dziennie. Dwa dni przed zabiegiem wskazane jest spożywanie diety raczej musującej, lekkostrawnej. Dzień przed zabiegiem ostatni posiłek w południe - preferowany jest czysty rosół. Do północy można pić. Potem nie należy nic jeść ani pić. Nie należy również palić papierosów. Stosując się do tych wskazówek, można uniknąć powikłań w trakcie i po zabiegu.

JAK POSTĘPOWAĆ PO LAPAROSKOPII?

Zazwyczaj po operacji pacjentki odczuwają łagodny ból lub ucisk w podbrzuszu, który ustępuje w ciągu kilku dni. Po zabiegu okres niezdolności do pracy wynosi conajmniej tydzień. Szwy zakładane na brzuchu po laparoskopii są rozpuszczalne.

Chociaż powikłania po laparoskopii występują rzadko, pacjentka powinna skontaktować się z lekarzem, jeśli po opuszczeniu kliniki nadmiernie krwawi lub odczuwa objawy infekcji, takie jak drgawki, gorączka, dreszcze itp. Zawsze jendak najpierw skontaktuj się z naszą kliniką, abyśmy mogli doradzić, jak postępować w takiej sytuacji!

INSTRUKCJE PO LAPAROSKOPII

Po zabiegu będą Państwo dezynfekować rany pooperacyjne 2 razy dziennie oraz wstrzykiwać heparynę drobnocząsteczkową (Clexane lub Fraxiparine) podskórnie (w fałd skórny na brzuchu) co 24 godziny przez co najmniej 5 dni po zabiegu. Prosimy o przestrzeganie ścisłego reżimu odpoczynku przez pierwsze 5 dni po zabiegu. 7 - 10 dni po zabiegu odbędzie się wizyta kontrolna, a szwy zostaną usunięte. Po 2 tygodniach od zabiegu zalecamy odpoczynek, unikanie wysiłku fizycznego (nie podnoszenie ciężarów, nie współżycie seksualne, nie uprawianie sportu). Wskazane jest również branie prysznica (nie kąpanie się).

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z naszą koordynatorką.
Szczegóły znajdziesz tutaj »


Kontakt z nami:
Monika Larysz
+420 705 684 233
email: info@gynmeda.com
Czat na WhatsApp lub połączenie Call with WhatsApp

Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-16.00.
Języki: czeski, polski

Contact us:
Karolina Skaroupkova
+420 734 421 680
email: info@gynmeda.com
WhatsApp chat or start a call hereCall with WhatsApp

CALL US ANY DAY FROM 8:00 AM TO 15:00
Languages: Czech, English, Spanish, Portuguese, Italian, French
&