Witaj w klinice Gynmeda – Twoim centrum ginekologii

Monika Larysz

Języki: czeski, polski

+420 705 684 232
koordynator@gynmeda.com

WhatsApp

Kontakt z koordynatorką od poniedziałku do piątku w godzinach
7:00 - 15:30

Karolina Skaroupkova

Languages: Czech, English, Spanish, Portuguese, Italian, French

+420 734 421 680
info@gynmeda.com

WhatsApp

Call us from Monday till Friday
8:00 AM TO 15:00

HISTEROSKOPIA

CENY OD 690 EUR / 2980 Zł - Pełny cennik tutaj »

Histeroskopia jest krótkim zabiegiem ginekologicznym, podczas którego bardzo delikatnie wprowadza się cienką kamerę przez pochwę i kanał szyjki macicy do jamy macicy. Rozwój tej metody nastąpił szczególnie w ostatnich latach dzięki udoskonaleniu i zminiaturyzowaniu optyki i kamery, a także dzięki przystępności cenowej zabiegu.

Zabieg zaleca się przeprowadzić w czasie, gdy endometrium jest najcieńsze. Naturalnie jest to moment tuż po zakończeniu menstruacji; endometrium można również przygotować do badania za pomocą hormonów, które ograniczają jego wzrost.

W zależności od zakresu i trudności badania rozróżnia się histeroskopię operacyjną i diagnostyczną.

Histeroskopia – ilustracja poglądowa

HISTEROSKOPIA DIAGNOSTYCZNA

Wykonywana jest w celu wykrycia zmian w jamie macicy (polipy, zniekształcenia, wady budowy macicy, przegroda itp.)

HISTEROSKOPIA OPERACYJNA

Umożliwia usunięcie zmian stwierdzonych podczas histeroskopii diagnostycznej (resekcja polipów lub drobnych mięśniaków, usunięcie zrostów itp.)

JAK ROZPOCZĄĆ U NAS LECZENIE?

  • 1. Skontaktuj się z naszym koordynatorem, który poprowadzi Cię przez cały proces aż do samego zabiegu.
  • 2. Wyślij wymaganą dokumentację.
  • 3. Uzgodnimy termin i szczegóły operacji.
  • 4. Na operację przyjedziesz do Czech

KIEDY WYKONUJE SIĘ HISTEROSKOPIĘ?

  • W przypadku nieprawidłowego krwawienia z macicy
  • W przypadku konieczności dodatkowego badania po nieprawidłowym wyniku USG
  • W przypadku bolesnej menstruacji
  • W przypadku niepłodności spowodowanej wadami w budowie macicy
  • W przypadku infertilitas (niemożności donoszenia ciąży)
  • W przypadku zakładania, usuwania i modyfikacji położenia wkładki wewnątrzmacicznej
  • W przypadku kontroli po operacji macicy
  • W przypadku usuwania pozostałości po porodzie lub aborcji

JAK ZAPLANOWAĆ SWOJĄ PODRÓŻ?

Samochodem:

  • Dzień 1:
    Rano przyjdziesz do naszej kliniki Gynmeda przy ulicy Lidickiej, 63a. Tutaj spotkasz się ze swoim koordynatorem, a także z lekarzem. Zabieg będzie trwał około 5-15 minut). W przypadku znieczulenia ogólnego zostaniesz wypisana 2-3 godziny po zabiegu i będziesz mogła wrócić do domu. Musisz mieć kogoś, kto Cię tu odbierze, a po pełnym znieczuleniu nie będziesz mógł prowadzić samochodu przez 24 godziny! W przypadku znieczulenia miejscowego nasz lekarz wypisuje Państwa bezpośrednio po zabiegu i mogą Państwo od razu udać się do domu.

    Jeśli nasz lekarz zaleci Państwu wykonanie badania przedoperacyjnego przed znieczuleniem ogólnym, a w Państwa kraju nie jest ono wykonywane, pozostaną Państwo w Brnie o 1 dzień dłużej.

Samolotem:

  • Dzień 1:
    Przyjazd na lotnisko Brno - Tuřany. Stamtąd można wziąć taksówkę lub autobus publiczny numer E76, który zabierze Cię prosto do centrum Brna, do głównego dworca kolejowego w 18 minut (proszę znaleźć tutaj więcej informacji o transporcie w Brnie). Dzień w Brnie można spędzić według własnego uznania, tutaj znajdziesz kilka wskazówek, co warto zrobić.

  • Dzień 2:
    Rano przyjdziesz do naszej kliniki Gynmeda przy ulicy Lidickiej, 63a. Tutaj spotkasz się ze swoim koordynatorem, a także z lekarzem. Zabieg będzie trwał około 5-15 minut). W przypadku znieczulenia ogólnego zostaniesz wypisany 2-3 godziny po zabiegu i będziesz mógł tego samego dnia polecieć do domu z eskortą (konieczna odległość co najmniej 5 godzin od operacji). Pacjent po pełnym znieczuleniu w danym dniu nie może prowadzić samochodu!

JAK POSTĘPOWAĆ PO HISTEROSKOPII?

Zazwyczaj pacjentki po zabiegu odczuwają lekki ucisk w podbrzuszu, który zwykle ustępuje jeszcze przed opuszczeniem gabinetu lekarskiego. Może wystąpić również delikatne krwawienie, którego obfitość nie przekracza krwawienia miesiączkowego i ustaje dzień lub dwa dni po histeroskopii. Zazwyczaj do złagodzenia bólu wystarczają słabe analgetyki. Można zalecić ich zastosowanie jeszcze przed zabiegiem i dzięki temu zapewnić ich działanie już podczas histeroskopii oraz po niej.

Po zabiegu większość pacjentek może powrócić do normalnej aktywności w pracy czy w domu już następnego dnia po operacji. Aby zminimalizować ryzyko zapalenia lub infekcji zaleca się korzystanie z prysznica, zaniechanie kąpieli w wannie czy na basenie i nieużywanie tamponów przez około tydzień. Pacjentkom po histeroskopii diagnostycznej zaleca się, aby nie podejmowały współżycia przez jeden do dwóch dni po ustaniu krwawienia. Po histeroskopii operacyjnej reżim pooperacyjny wydłuża się do trzech tygodni w zależności od rozległości i rodzaju przeprowadzonej operacji.

Chociaż powikłania po histeroskopii są rzadkie, pacjentka powinna skontaktować się ze swoim lekarzem, jeśli w ciągu kilku godzin lub dni po operacji nadmiernie krwawi lub odczuwa objawy infekcji, takie jak drgawki, gorączka, dreszcze itp.

PO JAKIM CZASIE OD HISTEROSKOPII MOŻNA PODRÓŻOWAĆ?

Zabieg jest krótki, trwa 5–15 minut. Pacjentka może opuścić naszą klinikę po około 2 godzinach od operacji. W większości przypadków można podróżować już kilka godzin po operacji. Zabiegi histeroskopii są bardzo dobrze tolerowane.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z naszą koordynatorką.
Szczegóły znajdziesz tutaj »